Roman Burnus

Partner, Tax & Accounting

Roman Burnus je partnerem ve společnosti Grant Thornton Czech Republic a odpovídá za oddělení Global Mobility – tzn. vede oddělení mzdového účetnictví a zdanění fyzických osob.

Svou kariéru nastartoval ve společnosti Vorlíčková & Partners, odkud pokračoval do poradenské kanceláře Rödl & Partner, než zakotvil se svým týmem v kanceláři Grant Thornton. Korporátním klientům poskytuje poradenství především v otázkách týkajících se mzdového účetnictví, mezinárodní zdanění expatů, systémů sociálního a zdravotního pojištění a zdanění stálých provozoven. Jednotlivcům pak pomáhá především v oblasti zdanění příjmů fyzických osob. V mezinárodním kontextu se soustředí především na německy mluvící klienty.

Roman je daňovým poradcem již 12 let. Je absolventem Fakulty podnikání a managementu Vysokého učení technického v Brně. Mezitím absolvoval i mezinárodní daňové studijní programy na University of Applied Sciences and Arts Northwestern Switzerland v Basileji a Technische Universität v Drážďanech. Výborně ovládá jazyky - mluví česky, anglicky, německy a polsky. 

Služby a odvětví, ve kterých působím