Pavel Prokop

Senior Manager, Advisory

Pavel Prokop působí v Grant Thornton na pozici Senior Manager pro oblast Business Risk Services, která obsahuje služby Compliance management, SOX testování, Risk management a Interní audit. V rámci své činnosti se zaměřuje na systémy řízení, procesní zlepšování, organizační rozvoj a inovace v řízení společnosti.  

Má rozsáhlé zkušenosti s návrhy a implementací opatření v oblasti strategického rozvoje, řízení kvality, řízení portfolia projektů, vnitřního kontrolního systému, připravenosti na SOX audit, on-line prodeje a ochrany dat podle nařízení GDPR. 

Během poradenské praxe pracoval na projektech v České republice, Slovensku, Bulharsku a Spojených státech amerických. Vedl projekty ve finančním sektoru, sektoru vodohospodářském a energetickém, v oblasti železniční infrastruktury a dopravy, ve výrobě, stavebnictví a v prodeji luxusních značek. Pracoval pro společnosti AXA CZ, s.r.o., ŠkoFin, s.r.o., PPF group či M.C.TRITON. Pavel má komplexní znalosti ve všech oblastech podnikového řízení. 

Pavel má přes 27 let praxe, z toho více než 10 let v poradenství. Dokončil studium na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy univerzity v Praze a absolvoval MBA studium na Rochester Institute of Technology v USA, díky kterému mluví plynně anglicky.