Karel Růžička

Senior Manager, Advisory

Karel Růžička působí v Grant Thornton Advisory na pozici Senior Manager a vedoucí Service Unit Data Management & Analysis. Specializuje se zejména na dodávku rozsáhlých transformačních, IT, technologických a Data Management projektů pro oblast energetiky, telekomunikací a pojišťovnictví. Těchto projektů se účastnil na pozicích projektového manažera, programového manažera, datového architekta, specialisty data managementu, Business Intelligence a Data Warehousingu.


V průběhu své dosavadní praxe získal zkušenosti zejména díky osmiletému působení ve společnosti Deloitte Advisory. Na pozici Senior Manager odpovídal za dodávky data management projektů pro sektor energetiky. V předchozím zaměstnání byl programovým manažerem pro oblasti Business Intelligence, SAP a portálová řešení dodávaná společnosti O2. V České pojišťovně byl projektovým manažerem datové migrace core systému pojišťovny a jako vedoucí oddělení reportingu a datových analýz se podílel na vybudování nového podnikového BI řešení.


V poradenství působí již 13 let a má více než 25 let profesionální zkušenosti v oblasti IT. Je držitelem certifikátu Project Management Professional (PMP). Absolvoval obor Technická kybernetika na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Hovoří česky, anglicky, německy a rusky.

Služby a odvětví, ve kterých působím