Ivan Moroz

Partner, Advisory

Ivan Moroz je partnerem v Grant Thornton Advisory, kde vede divizi Compliance. Věnuje se zejména projektům v oblasti řízení rizik, Compliance a investigativních služeb. Mezi jeho klienty v těchto oblastech patří zejména přední investiční skupiny, finanční instituce, nadnárodní holdingy, organizace veřejné správy a IT společnosti.

Po odchodu z diplomatických služeb, kde byl delegátem při odzbrojovacích rozhovorech při OSN v Ženevě, se stal jedním z prvních zakladatelů Útvaru boje proti organizovanému zločinu v ČSFR. Zde zodpovídal za spolupráci se specializovanými službami členských zemí Interpolu. Ve své dosavadní praxi působil v čele velkých domácích i mezinárodních společností jako např. KHO Laufen AG (Global Compliance Manager), Laufen CZ (předseda představenstva), Siegling AG (ředitel pro CEE) a Giesecke & Devrient Slovakia (GŘ). Ivan má zkušenosti jak se zaváděním systémů řízení společností včetně CMS, tak i s vyšetřováním velkých korupčních kauz a interní kriminality pro velké tuzemské i mezinárodní klienty.

Ivan působí v poradenství s přestávkami již přes 20 let především v ČR, SR a ve Švýcarsku. Je držitelem několika certifikátů jako interní auditor a certifikační auditor pro skupinu norem ISO v oblasti Compliance, IT Security a dalších. Je členem několika profesních mezinárodních organizací jako je ASIS International a ACFE. Doktorát získal na právnické fakultě v Praze a MBA na Nottingham Trent University v UK. Hovoří česky, anglicky, německy, rusky a slovensky.

Služby a odvětví, ve kterých působím