GT News

Daně, účetnictví, právo a nejen to. Všechny klíčové novinky pro váš byznys.

Daniela Riegel | 3. Května 2023

Některým poplatníkům daně z nemovitých věcí složenka s platebními údaji na rok 2023 nedorazí

Sdílet článek:

Finanční správa začala jako každoročně rozesílat informace pro placení daně z nemovitých věcí. Lhůta pro zaplacení daně (nebo její první splátky) připadá na 31. května 2023. Finanční správa letos informuje poplatníky o výši daně z nemovitých věcí následujícími způsoby:

  • SIPO – u poplatníků přihlášených k placení daně přes SIPO bude platba daně provedena standardně v souladu s podmínkami České pošty.
  • E-mailem – poplatníkům, kteří nevyužívají SIPO k placení daně, budou všechny informace potřebné k úhradě daně zaslány do jejich e-mailové schránky.
  • Datovou schránkou – všem držitelům datové schránky, kteří se nepřihlásili k výše uvedeným službám, budou informace pro placení daně zaslány do jejich datové schránky.
  • Prostřednictvím DIS+ – poplatníkům, kteří mají zřízenu DIS+, se zobrazí údaje pro placení daně z nemovitých věcí v DIS+ na www.mojedane.cz v sekci NASTAVENÍ A INFORMACE O SUBJEKTU/ DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ. O tom, že jsou informace pro placení daně dostupné v DIS+, bude uživatel informován notifikací.
  • Složenkou – fyzické osoby, které nemají zřízenu datovou schránku ani daňovou informační schránku plus (DIS+), nevyužívají služby zasílání údajů pro placení daně na e-mail nebo neplatí daň prostřednictvím SIPO, obdrží do poštovních schránek složenku (poštovní poukázku A). Úhrada daně prostřednictvím poštovní poukázky je zpoplatněna dle aktuálního ceníku služeb České pošty.

Bližší informace k tématu najdete zde.

Autor: Daniela Riegel