• Úvod
  • Novinky
  • Grant Thornton získává do svých řad špičku ve svém oboru.…

Grant Thornton získává do svých řad špičku ve svém oboru. Nastupuje poradce pro strategii a digitalizaci Dean Brabec

Zbyněk Bolcek | 1.7.2020 | Novinky

HR

Do týmu poradenské skupiny Grant Thornton nastupuje na pozici partner zkušený profesionál s více než dvacetiletou praxí z oboru – Dean Brabec. Na starosti bude mít oblast strategického poradenství a digitalizace, kde uplatní know-how nasbírané ve společnostech jako je Arthur D. Little, Deloitte či KPMG. Současně se bude věnovat rozvoji českého týmu jako kompetenčního centra pro region.

Dean Brabec vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde se věnoval oboru podniková ekonomika. Po škole odstartoval svou kariéru ve společnosti Consulting Partners. Jako partner se tam necelé tři roky věnoval podnikové strategii a podnikovému plánování než nastoupil do pražské pobočky společnosti Deloitte.

Jsem rád, že se nám podařilo získat Deana do týmu. Věřím, že je to důkaz, že Grant Thornton umí i špičkovým lidem nabídnout atraktivní prostor pro seberealizaci. Každá krize je zároveň příležitostí pro nastartování dalšího růstu, což se nám potvrdilo i v roce 2008,“ říká David Pirner, zakládající společník skupiny Grant Thornton Czech Republic.

Věnovat se bude strategickému poradenství, digitalizaci a rozvoji českého týmu jako kompetenčního centra pro region. Nastupuje na pozici partner v úseku Advisory.

V Deloittu působil Dean Brabec jako ředitel. Aktivně se věnoval strategii a plánování, ale také řízení výkonnosti. Svou kariéru dále rozvíjel v poradenské společnosti KPMG na pozici seniorního manažera. Nejdéle pak působil ve společnosti Arthur D. Little jako Managing Partner CEE, kde byl zároveň ve vedoucích postech globálního kompetenčního centra pro energetiku budoucnosti, asset managementu a regulaci.

Roku 2006 založil Klub finančních ředitelů CFO Club, jehož je i prezidentem. Jedná se o asociaci vrcholových pracovníků v oblasti finančního řízení, která sdružuje pracovníky top managementu z českých a slovenských podniků, bank a pojišťoven, zástupce privátního kapitálu, vysokých škol a odborné veřejnosti. Je taktéž zakladatelem mezinárodního energetického regulačního fóra a bývalý člen poradního sboru Energetického regulačního úřadu, u jehož vzniku asistoval na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Zaměřuje se především na energetiku a telekomunikace, média, poštovní služby, železnici a infrastrukturu, veřejnou dopravu, logistiku, službu mobility, zdraví a veřejnou správu. Jeho klíčovou dovedností je vytváření nových obchodních modelů napříč odvětvími, strategie WHY a digitalizace společností.

V minulosti spolupracoval s nejvýznamnějšími podniky v regionu střední a východní Evropy, na blízkém východě a v celé řadě dalších zemí. Mezi klíčové klienty v oblasti energetiky patří ČEZ, E.ON, EnbW či ČEPS, ale také innogy, Mero, Čepro, Transpetrol a další, v oblasti síťových odvětví například Česká pošta nebo České dráhy, O2, ČRA v oblasti státní správy ministerstva financí, vnitra, dopravy, zdravotnictví a průmyslu na Slovensku i v Čechách, průmyslové a automobilové podniky jako Škoda Auto, Třinecké železárny, Nová huť, OKD nebo Státní hmotné rezervy v Čechách a na Slovensku. Oboru se věnuje již více než dvacet let.

Podobné články

Jiří Köhler | 29.4.2021 | Novinky

Jiří Köhler představuje ESEF reporting

Evropská komise prostřednictvím ESMA vyžaduje, aby účetní závěrky emitentů na kapitálovém trhu v EU, které jsou…

Zbyněk Bolcek | 19.4.2021 | Novinky

Výzkum využívání internetu v domácnostech - výsledky

Nároky domácností na kvalitu internetového připojení se neustále zvyšují. Polovina lidí je ochotna si za vyšší…

Simona Vosková | 6.4.2021 | Novinky

Genderová diverzita jako nástroj ke zlepšení ziskovosti…

Deficit žen ve vedoucích pozicích je v současnosti často diskutované téma. Řeší se v zahraničí, ale už i u nás. Na top…