• Úvod
  • Transferové ceny v roce 2024

Transferové ceny v roce 2024

14.3.2024
13:00
Online

Webinář je určen našim klientům, kteří se orientují v problematice převodních cen, aktivně řeší konkrétní problémy a zajímají se o vývoj v této oblasti i z hlediska nejnovějších trendů v přístupu daňové správy. Zmíněny budou aktuální podstatné rozsudky, zkušenosti z praxe a daňových kontrol, dále očekávané novinky na úrovni ČR i EU. Výklad bude doplněn komentářem zástupce daňové správy.

Dostatečný prostor bude věnován otázkám účastníků. Zájemci o podrobnější reakci na dotazy posluchačů by měli poslat své dotazy několik dní předem (na e-mail gtacademy@cz.gt.com). Reakce na ostatní dotazy může být omezena složitostí problematiky.

Praktické info 

Kdy: 14. 3. 2024, 13:00 - 16:00

Kde: Online, přihlášeným pošleme link na sledování

Cena: 500,- Kč bez DPH

Registrace: Online školení Transferové ceny v roce 2024 – Vzdělávání VOX

Akci pořádáme ve spolupráci se vzdělávací agenturou 1. VOX a.s., přihlašování probíhá na jejich webu.

Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Grant Thornton si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.

Z webináře nebudou distribuovány záznam ani podkladové materiály.

Lektoři

Jiří Jakoubek 

Jiří Jakoubek je zakládajícím partnerem skupiny Grant Thornton. Působí primárně v oblasti daní, kde je zodpovědný za vedení oddělení transferových cen. Zaměřuje se na restrukturalizace podnikatelských uskupení a související nastavení transferových cen pro střední a velké české i zahraniční společnosti a nadnárodní korporace z nejrůznějších průmyslových oborů. Svou profesní dráhu prohluboval participacemi na vyučovacích programech školících agentur a státní správy.  Působí na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ve své akademické činnosti se zabývá problematikou převodních cen podnikových skupin, zejména v oblasti forem financování holdingových struktur. 
Je soudem jmenovaným znalcem v oboru převodních cen.

Jiří Teichmann

Jiří Teichmann působí v Grant Thornton Czech Republic, kde se zaměřuje na převodní ceny. Úzce spolupracuje s českými daňovými úřady na vzdělávacích programech i na vytváření nejlepších praktik uplatňovaných v České republice. Jiří má bohaté zkušenosti s projekty v oblasti převodních cen napříč různými průmyslovými odvětvími, a to jak s podporou klientů při zavádění politik TP, tak i se zastupováním a obhajobou klientských struktur při daňových kontrolách nebo řízeních APA. Jiří působil více než 25 let v „Big4“ především v oblasti mezinárodního zdanění se specifickým změřením na převodní ceny.

Vítězslav Kapoun

Od roku 2009 působí ve Finanční správě České republiky, kde aktuálně zastává pozici ředitele Odboru daní z příjmů II na Generálním finančním ředitelství. Zabývá se daní z příjmů právnických osob se specializací na mezinárodní zdanění a převodní ceny. V této oblasti publikuje i přednáší odborné veřejnosti i v rámci finanční správy.